Projekt byl zaměřen na zvýšení povědomí široké veřejnosti o biodiverzitě a její ochraně a také na motivaci lidí biodiverzitu chránit v každodenním životě. Toho bylo dosaženo prostřednictvím komplexní osvětové kampaně, aktivního zapojování občanů a modelových výukových programů. Hlavním výsledkem projektu bylo zprostředkování snadno pochopitelných a atraktivně prezentovaných informací o biodiverzitě lidem, kteří neměli možnost dozvědět se o tomto tématu dříve.
Nositelem projektu bylo Hnutí Duha a Lipka byla partnerem. Za Lipku se projektu účastnila pracoviště Rychta a pracoviště Kamenná. Cílovými skupinami byli žáci středních škol, studenti vysokých škol a univerzit v České republice a veřejnost.
PRO ŽÁKY STŘEDNÍCH ŠKOL
V rámci projektu vznikl na pracovišti Rychta nový modelový terénní výukový program k ochraně biodiverzity pro žáky středních škol a byly uspořádány dva víkendové terénní kurzy ochrany velkých šelem v Beskydech a na Šumavě.
PRO STUDENTY VYSOKÝCH ŠKOL
Pracoviště Kamenná nabídla v rámci projektu studentům vysokých škol zimní terénní expedici do CHKO Beskydy a NP Šumava a týdenní kurz praktické ochrany biodiverzity v Bílých Karpatech. V rámci těchto akcí se studenti aktivně zapojili do praktických činností, jako je kosení luk a úklid lesů, stopování šelem apod.
Realizační období projektu bylo od 1. 1. 2015 do 30. 4. 2016.
Projekt byl financován z EHP a Norských fondů 2009–2014.